Favorit RF 263E Комбиниран фрижидерID EK000525630
Favorit RF 263E Комбиниран фрижидерID: EK000525630
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- Цена
- 14.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 26.05.2026
Гаранција: 5 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
ДВОКОМОРЕН ФРИЖИДЕР RF 263N
Спецификации
| ДИМЕНЗИИ В/Ш/Д |
144/54/57 CM |
|---|---|
| ВКУПЕН ВОЛУМЕН БРУТО/НЕТО ВОЛУМЕН |
216/213 L |
| ЛАДИЛНИК/ЗАМРЗНУВАЧ НЕТО ВОЛУМЕН |
171/42 L |
| ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА |
F |
| ГАС |
R600 |
| БОЈА |
БЕЛА |
| ИЗМЕНЛИВИ ВРАТИ |
√ |
| РЕГУЛИРАЧКИ НОГАРКИ |
√ |
| ПРИЛАГОДУВАЧКИ СТАКЛЕНИ ПОЛИЦИ |
√ |
| ПОЛИЦА ЗА ЈАЈЦА |
√ |
| ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛ. ЕНЕРГИЈА |
212 KWH / ГОД |
| НИВО НА БУЧНОСТ |
41 DB |
| Тип на производ | Ладилници |
| Бренд | Favorit |
| Гаранција | 5 год. |
| Боја | Бела |
| Енергетска класа | F |
| Поставување на производот | Самостоечки |
| Тип на производ | Комибиниран ладилник |
| Начин на ладење | Статички |
| Вкупен волумен | 213 l |
| Волумен на фрижидерот | 171 l |
| Волумен на замрзнувачот | 42 l |
| Потрошувачка на ел. енергија | 238 kWh/annum |
| Бучавост (dB) | 41 dB |
| Промена на насоката на отварање на вратата | Да |
| Аларм за отворена врата | Не |
| Диспанзер за вода | Не |
| Ледомат | Не |
| Автоматско одмрзнување на фрижидерот | Да |
| WiFI вграден | Не |
| Висина | 144 cm |
| Ширина | 54 cm |
| Длабочина | 57 cm |
| Нето тежина | 25.3 kg |
| Бруто тежина | 28.1 kg |
